top of page

До уваги  батьків та учнів!

Звертаємо Вашу увагу на підписання Президентом  України  Закону   «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII, який набрав чинності із 01.01.2016 року.

Відповідно до змін в законодавстві із 01 січня 2016 року право на безкоштовне харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які не користуються пільгами потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають:

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (1-11 класи);

  • учні 1-4 класів, батьки яких отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім´ям»;

  • діти з особливими потребами, які навчаються у спеціальних інклюзивних класах.

Харчування учнів зазначеної категорії буде проводитися за умови наявності підтверджуючих документів  і не раніше лютого 2016 року.

Графік харчування учнів                2 перерва (9:45 – 9:55) 1-2 класи
3 перерва (10:40 – 10:55)   3-4 класи 

13:00  обід учнів ГПД

Гаряче харчування – запорука здоров’я

 

 

       Багаторічний досвід спостережень лікарів і педагогів показав, що учні, які не споживають під час навчального дня гарячу їжу, швидше стомлюються, частіше скаржаться на головні болі, втому, на болі в шлунку, поганий присмак у роті, поганий настрій і знижену працездатність. До того ж, згідно зі статистикою, хвороби шлунка серед дітей шкільного віку займають друге місце після захворювань опорно-рухового апарату.
    Словом, все більше фактів говорить на користь обов'язкового гарячого харчування для всіх школярів під час їх перебування в школі. Ще не так давно статистика показувала, що школярі, особливо старшокласники воліють не якісну їжу, а чіпси, бутерброди, кока-колу, всілякі рекламовані сухарики. На щастя тенденція почала змінюватися і все більше старшокласників схиляються до того, що при великому навантаженні в школі необхідне гаряче харчування. Освоєння шкільних програм вимагає від дітей високої розумової активності. Маленька людина, що залучається до знань, не тільки виконує важку працю, але одночасно і росте, розвивається, і для всього цього вона повинна отримувати повноцінне харчування.

    Сучасний школяр повинен їсти не менше чотирьох разів на день, причому на сніданок, обід і вечерю неодмінно має бути гаряча страва. Для зростаючого організму обов'язкові молоко, сир, сир, кисломолочні продукти - джерела кальцію і білка. Дефіцит кальцію і фосфору також допоможуть заповнити рибні страви. Як гарнір краще використовувати не картоплю чи макарони, а тушковані або варені овочі (капусту, буряк, цибуля, морква, бобові, часник і капусту). За день школярі повинні випивати не менше двох літрів рідини, але не газованої води, а фруктових або овочевих соків.

Харчування школяра має бути збалансованим. У меню школяра обов'язково повинні входити продукти, що містять не тільки білки, жири і вуглеводи, а й незамінні амінокислоти, вітаміни, деякі жирні кислоти, мінерали й мікроелементи. Ці компоненти самостійно не синтезуються в організмі, але необхідні для повноцінного розвитку дитячого організму. Співвідношення між білками, жирами і вуглеводами має бути 1:1:4.
Калорійність раціону школяра повинна бути наступною:

7-10 років - 2400 ккал

14-17 років - 2600-3000 ккал, якщо дитина займається спортом, вона повинна отримувати на 300-500 ккал більше.

 

        Гаряче харчування дітей під час перебування в школі є однією з важливих умов підтримання їх здоров'я і здібності до ефективного навчання. Хороша організація шкільного харчування веде до поліпшення показників рівня здоров'я населення, і в першу чергу дітей, враховуючи, що в школі вони проводять більшу частину свого часу. Тому харчування є одним з важливих факторів, що визначають здоров'я підростаючого покоління. Повноцінне і збалансоване харчування сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності і успішності, фізичному і розумовому розвитку дітей та підлітків, створює умови для їх адаптації до сучасного життя.

     Недостатнє надходження поживних речовин у дитячому віці негативно позначається на показниках фізичного розвитку, захворюваності, успішності, сприяє прояву обмінних порушень і хронічної патології. Школа являє собою життєво важливе середовище, використовуючи яку можна впливати на процес правильного харчування і формувати у школярів вірні навички та стереотипи в даному питанні. Саме шкільний вік є тим періодом, коли відбувається основний розвиток дитини і формується образ життя, включаючи тип харчування. Організоване шкільне харчування регламентується санітарними правилами і нормами, і тому в значній мірі задовольняє принципам раціонального харчування.

bottom of page