top of page
Скарбниця уроків

Методична робота вчителя початкових класів поєднує в собі комплекс заходів, що проводяться за безпосередньої участі адміністрації освітнього закладу, її педагогів і вихователів, пріоритетною метою яких є освоєння методів і прийомів навчально-виховної роботи, їх використання з урахуванням специфіки уроків, а також у позаурочні години, пошук інших форм і методів побудови, реалізації та забезпечення процесу навчання, що володіють максимальною раціональністю та ефективністю.

Методична робота вчителя початкових класів дозволяє викладачеві завоювати особливе ставлення, як з боку, так і з боку учнів. Поступово, коли участь в даному процесі починає носити постійний характер, вчитель вже менше починає піклуватися з приводу свого професіоналізму, не так турбується про можливе відставання, що не відповідно межу його поточним рівнем і вимогами, які висувають нові стандарти до освітнього процесу. За рахунок постійного навчання викладач вже не тримається застарілих поглядів, простіше адаптується до змін ззовні, що робить його більш конкурентоспроможним.

Головною метою, яка ставить перед учителем методична робота, є постійне підвищення професійної майстерності викладача, наділення його актуальним і ефективним підходом до роботи.

Для того, щоб викладач міг підвищувати рівень своєї майстерності, йому слід використовувати різні види науково-методичної діяльності:

 

  • Регулярно вивчати нові наукові роботи, присвячені викладанню різних дисциплін;

  • Знайомитися з прогресивними напрацюваннями інших педагогів, де висвітлюються проблеми побудови занять в різних формах;

  • Вивчати нові програми та ідеї навчання, не нехтуючи аналізом їх з боку фахівців;

  • Займатися підвищенням своєї майстерності головним чином за допомогою навчання на різного роду проблемних курсах;

  • Докладати максимум зусиль для підвищення кваліфікаційної категорії;

  • Займатися самоосвітою, акцентуючи увагу на придбання більш глибоких професійно-методичних знань і умінь, підвищувати рівень підготовки з дисципліни;

  • Ходити на заняття колег, знайомитися з їхніми поглядами щодо побудови уроків, використання методів викладання;

  • Брати участь у виставках і оглядах творчої педагогічної роботи.

bottom of page